AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 HOROSKOPI PER VITIN 2009 DASHI DEMI BINJAKET

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ergys
Admin
avatar

Numri i postimeve : 91
Join date : 11/02/2009
Age : 28
Location : ne zemren e fjolles

MesazhTitulli: HOROSKOPI PER VITIN 2009 DASHI DEMI BINJAKET   Sat Feb 28, 2009 2:23 pm

Dashi

Vjen nga një vit jo shumë brilant, në të cilin mania jote për t‘u dukur është frenuar shpesh, e bllokuar nga transiti i dyshimtë i Jupiterit. Edhe Dashi më fatlum është gjendur përpara shqetësimeve të tipit ekonomik, si dhe ndonjë mërzi në fushën profesionale. Nëse lumturia është objektivi kryesor i vitit, 2009-a do të dhurojë atë që gjithmonë ke ëndërruar, ose pothuajse, ëndrrat dhe shpresat do të realizohen njësoj sikur të kishe në dorë një shkop magjik. Shumë planetë janë në anën tënde.

Në radhë të parë, Jupiteri i mrekullueshëm do të mbështesë pjesën e njëmbëdhjetë të diellit. Miqësitë, raportet me të tjerët dhe e gjithë bota do të jenë një burim i madh rritjeje dhe force. Nëse dëshiron të shumosh avantazhet, duhet të njohësh sa më shumë njerëz dhe të shpërthesh në horizonte të reja për të zgjeruar rrezen tënde të aksionit drejt vendeve të largëta. Kurrë dhe për asnjë arsye nuk duhet të ndalosh. Mos u ndalo nga pritat e sferës afektive, jeta është e jotja: shijoje. Afërdita, planeti i dashurisë dhe kreativitetit, në të gjitha format do të mbështesë shenjën tënde, duke u nisur nga shkurti deri më 5 qershor. Kjo do të jetë një periudhë kur do të bësh një udhëtim fantastik në universin e dashurisë. Objektivi i vitit: rritja e suksesit, duke synuar në ndihmën e miqve të fuqishëm, si dhe të harrohesh në krenarinë tënde.

Demi

Pas disa vitesh të vështira nga aspekti emocional në të cilën të është dashur të modifikosh disa ngjarje të pakëndshme, viti 2008 për demin ka qenë viti i fitoreve të mëdha. Hyn në vitin 2009 në një formë të mirë, përveç rasteve të rralla për të lindurit në dhjetëditëshin e dytë. Nisja e mbarë do të manifestohet në aspektin ekonomik si sigurime, apo një llogari bankare më solid.

I gjithë ky bagazh do të shërbejë për të mbajtur qëndrueshëm pozicionet e tua gjatë muajve të ardhshëm. Në mënyrë sintetike, 2009-ta do të jetë një vit pune i fortë, por që nuk do të shkojë kot. Do të shërbejë për të bërë atë kërcim cilësor që nuk ke pasur kurajën ta bësh deri tani. Planeti mbështetës do të vazhdojë të jetë Saturni, në veçanti për të lindurit nga data 6 deri në 20 maj. I mençuri i zodiakut do të vazhdojë ta përqendrojë vëmendjen te kreativiteti. Është periudha ideale për të vënë në qendër të vëmendjes talentet e tua artistike, por edhe për të kuptuar më mirë atë që dëshiron të bësh në jetë. Puna dhe ndjenjat do të kenë nevojë për një pikë referimi. Urani i paparashikueshëm ofron mundësi të mira për të kryer ndryshime harmonike në jetën e demave të lindur gjatë fazës së fundit kohore të kësaj shenje. Objektivi i vitit: të pranosh pa frikë e kushtëzime përgjegjësi të reja.

Binjakët

Pjesa më e madhe e të lindurve në shenjën e binjakëve vijnë prej një periudhe impenjative, të rënduar e tepër kufizuese për një shenjë fleksibël që i pëlqejnë kontaktet me të tjerët. Të lindurit në 15 ditët e para të kësaj shenje janë gjendur të bllokuar nga detyra e impenjime, nga shpenzime të paparashikuara, nga ndryshime në vendet e punës apo të partnerëve. Gjatë vitit të ardhshëm të gjithë do të ndihen shumë më mirë. Në fakt, 2009 paralajmërohet si vit mjaft i mbarë, me ringjallje e zgjerim të gjithanshëm. Dhe në rast se i ke kaluar pengesat, në vend që t‘i kesh anashkaluar, do të gjendesh i çliruar, do të ndihesh i lirë, i rilindur e do mund të nisësh ngjitjen finale drejt sipërmarrjes mbi të cilën po punon prej kohësh. Të lindurit mes datave 13,14,15,16,17 nën goditjet tinëzare të Uranit do bëjnë mirë t‘i shmangin kthesat e forta dhe vendimet e marra befas, sidomos kur bëhet fjalë për çështje kaq të rëndësishme sa ç‘janë shtëpia apo vendi i punës.

Objektivi i vitit: rilindja, arritja e synimeve ekzistenciale të niveleve më të larta, duke qenë i përqendruar tek ajo që do e dëshiron më shumë për të mos shpenzuar energji të tepërta e pa e lënë veten të biesh në kurthin e shantazheve lidhur me ndjenjat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albkosova.tk/
 
HOROSKOPI PER VITIN 2009 DASHI DEMI BINJAKET
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Bisedë & Argetim :: Argetim & Zbavitje-
Kërce tek: