AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 HOROSKOPI PER VITIN 2009 BRICJAPI UJORI PESHQIT

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ergys
Admin
avatar

Numri i postimeve : 91
Join date : 11/02/2009
Age : 28
Location : ne zemren e fjolles

MesazhTitulli: HOROSKOPI PER VITIN 2009 BRICJAPI UJORI PESHQIT   Sat Feb 28, 2009 2:27 pm

Bricjapi

Një qiell bujar si ai i vitit 2008 sigurisht që do të ketë lënë një kujtim të bukur për shumë njerëz të shenjës së Bricjapit, edhe pse me këtë pesimizëm të thellë do të lodhesh për ta pranuar. Do të kesh mësuar që të jesh më pozitiv, më i pranueshëm dhe tolerant kundrejt të tjerëve dhe mbi të gjitha kundrejt vetë jetës. Do të ketë më shumë mundësi për të sistemuar llogarinë tënde bankare, si dhe për të rregulluar çështje të vjetra financiare. Logjika jote natyrale do të jetë një thirrje kundër iluzioneve që krijon Jupiteri në disa periudha dhe do të bëjë që të rriten shpenzimet tuaja.

Nëse ke lindur më 22, 23, 24 dhe 25 tranzitimi i tij këtë vit do të të interesojë drejtpërdrejt dhe mund të sjellë ato ndryshime ekzistenciale për të cilat aspiron që prej kohësh. Do të jetë një metamorfozë e gatshme që të amplifikojë perspektivën tënde pa të lënë që të burgosesh në atë vizion të mallkuar fiks që zakonisht ke mbi gjërat dhe jetën. I vetmi aspekt negativ do të prezantohet nga lëvizja e Venerës te dashi (nga 3 shkurti deri më 6 qershor). Kush përjeton dy histori dashurie (një zyrtare dhe një klandestine) do të gjendet shpesh në krizë dhe mes prillit dhe majit do të jetë i detyruar që të zgjedhë. Nga ana tjetër pjesëtarët e familjes tënde të origjinës do të kërkojnë shumë nga energjitë e tua.

Objektivi i vitit: Largo ndjenjën e fajit. Organizo punët në mënyrë që të përfitosh sa më shumë kohë të lirë.

Ujori

Çdo vit yjet i dedikojnë favore të mëdha një shenje në mënyrë të veçantë dhe në 2009 i takon pikërisht ujorit një gjë e tillë.

Do të harroni kohën e vështirë, sakrificat dhe provat veçanërisht në fushën sentimentale që kaluat gjatë dyvjeçarit 2005-2007. Tanimë përmes një maturie të veçantë do të kesh rigjetur ekuilibrin, dhe një dëshirë të këndshme për të rihyrë në lojë. Planeti bujar do të dijë që të rrisë potencialet e tua, tërheqjen tënde dhe t‘i hapë vend entuziazmit. Do të përdorësh në mënyrë të frytshme frymën krijuese, idetë dhe projektet dhe rezultatet nuk do të zhgënjejnë. Do të mund t‘i lejosh vetes gjithçka që të është mohuar deri tani, sepse fati i mbarë do të jetë në krahun tënd. Por duhet të mësosh se Jupiteri është edhe një maestro i madh i iluzionit dhe pikërisht për këtë duhet të mbash parasysh këshillën që t‘i mbash këmbët në tokë. Kjo do të duhet gjithnjë. Neptuni në shenjë që prej vitesh do të influencojë kryesisht të lindurit nga 11 deri më 16 shkurt, duke i shtyrë drejt ndryshimeve të mëdha nga një impuls i brendshëm. Do të jetë i aftë që të të garantojë fitime të reja financiare, jo të marra nga një prekje fati, por si pasojë e një pune të kryer me impenjim.

Objektivi i vitit: Shfrytëzo momentet e lumtura dhe fatin.

Peshqit

Me Saturnin kundër dhe Jupiterin në favor, viti që u mbyll do të përshkruhet nga situata me ulje dhe ngritje të herëpashershme për shumë të lindur të peshqve. Kjo varet shumë nga data e lindjes personale dhe nga temperamenti bazë, por e sigurt është që ke kaluar shpesh nga apatia në sulm, nga sinqeriteti në trillim, nga realiteti në misticizëm. 29 tetori do të shënojë edhe rënien e kundërshtimeve ndaj teje. Nga kjo datë e që pas do të mund të mbledhësh shumat dhe të vazhdosh një rrugëtim të këndshëm të jetës. Urani, i paparashikueshëm dhe tronditës, do të qëndrojë për vitin e fundit në shenjë dhe do të ndikojë kryesisht mbi të lindurit mes 14 dhe 18 marsit. Nëse ke lindur në këto ditë mund të mbështetesh mbi një rritje të madhe të cilësive intuitive, krijuese dhe psikike dhe mbi një evolucion më të madh. Për fat të keq, përplasja me Saturnin, që koincidon me periudhën e verës mund të të shpjerë drejt një tjetërsimi të ekzistencës e shkaktuar nga ngjarje të paparashikuara. Sektorët në rrezik, jeta në çift, martesa dhe shoqëritë e biznesit. Objektivi i vitit: të bëhesh i ndërgjegjshëm për personalitetin tënd plot gërshetime, të kesh kujdes për trupin dhe shpirtin si të mira të çmuara dhe të pazëvendësueshme, të dish të dëgjosh zërin e tyre dhe të respektosh nevojat e dukshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albkosova.tk/
 
HOROSKOPI PER VITIN 2009 BRICJAPI UJORI PESHQIT
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Bisedë & Argetim :: Argetim & Zbavitje-
Kërce tek: