AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 HOROSKOPI PER VITIN 2009 PESHORJA AKREPI SHIGJETARI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ergys
Admin
avatar

Numri i postimeve : 91
Join date : 11/02/2009
Age : 28
Location : ne zemren e fjolles

MesazhTitulli: HOROSKOPI PER VITIN 2009 PESHORJA AKREPI SHIGJETARI   Sat Feb 28, 2009 2:26 pm

Peshorja

Pas një 2008-te të trazuar e të mbushur me ngjarje të pakëndshme ja tek vjen 2009-a, viti i ringritjes. Astrologjikisht bëhet fjalë për një vit shumë të mirë, me kreativitet, dashuri, seks, fëmijë, ku dëfrimi do jetë në plan të parë. Do të të duhet ende të sistemosh disa çështje të lëna pezull, por pas kësaj mund ta shijosh suksesin tënd sa të duash. Me pak fjalë, duket se ka mbërritur çast yt: jetoje me madhështi dhe mos lejo askënd të ta ulë moralin.

Jupiteri do të jetë pro teje për të 12 muajt dhe premton atë kthesë që e kërkoje me aq ngulm. Gjendja shpirtërore, truri e mendja nuk do të frenohen më nga ajo egoja e errët e tinëzare, dhe më në fund do kesh mundësinë të shprehësh pjesën tënde më aktive.

Edhe Neptuni do të jetë i favorshëm ndaj teje. Venusi, planeti yt udhëheqës do të jetë për një fazë të gjatë disi kundërshtues (gjatë verës) dhe këto do të shohësh edhe ndonjë përplasje me ata që të ndodhen pranë. Mund të ketë edhe tensione, pengesa të bartura nga e shkuara që ndofta do të të pengojnë disi ta jetosh dashurinë tënde në mënyrë të shpenguar. Por në vjeshtë do të zgjidhet diçka si për mrekulli e gjërat do të marrin për mbarë.

Akrepi

Për shumë njerëz që kanë lindur nën shenjën e akrepit ky vit ka shënuar një etapë të rëndësishme të jetës së tyre. Ishin aq të shumtë planetët në favor të tyre sa në një mënyrë a në një tjetër do t‘ua kenë lehtësuar gjërat me influencën e tyre pozitive. Bëhej fjalë për atë rikompensim që e prisje prej kohësh e që mund të jetë manifestuar në formën e parave, dashurisë, miqve, sukseseve profesionale.

Do hysh në vitin 2009 i sigurt që problemet e pengesat nuk do jenë në gjendje të ta cenojnë atë që ke arritur. Mund të ketë mbetur ende ndonjë gjë për t‘u shpënë në fund, sidomos për ata që kanë lindur gjatë ditëve të fundit të shenjës, por në vija të trasha do kesh mundësinë të shijosh sa duhet të gjitha ato që ke arritur.

Ndërkaq, Jupiteri do jetë më pak bujar me ty, por ndikimi i tij negativ nuk do jetë aq i fortë. Influenca e tij mund të të shtyjë të ndërrosh shtëpi, të shkosh të jetosh në një qytet tjetër, ndoshta të shesësh e të blesh. Duhet të veprosh në të gjitha rastet brenda caqeve të ligjit dhe të lexosh me vëmendje çdo klauzolë të kontratave që do nënshkruash.

Objektivi i vitit: të mbash fort pozitat që ke arritur, të mbash në jetë atë që vlen vërtet e të ndahesh nga njerëzit pa vlera e nga realitetet subjektive.

Shigjetari

Viti që sapo kaloi thuajse të ka shndërruar në automat që veç i përsërit vetvetes përgjegjësitë: punë, impenjime të pafundme, më shumë energji e ndoshta edhe para të vëna në dispozicion të detyrimeve të shumta. Të gjitha këto rendje e impenjime duhet të të kenë shkaktuar një stres jo të vogël.

Por për shumë prej të lindurve në këtë shenjë, Viti i Ri do të thotë largim prej gjithë këtyre situatave të lodhshme e kthim te interesi për lumturinë vetjake. Nuk do të mungojë ndonjë shpërqendrim apo devijim nga objektivat e rëndësishëm, por dora e fatit do të të udhëheqë drejt rezultateve të shkëlqyera.

E megjithatë, jo gjithë qielli do të jetë tërësisht pozitiv. Në fakt, Saturni do të jetë i ashpër me të lindurit mes datave 8 dhe 21 dhjetor. Planeti racional do të të kërkojë të punosh shumë, të heqësh dorë nga teprimet e veprimet impulsive.

Të lindurit gjatë ditëve të fundit të shenjës do të përballen me shtysa të forta rebelimi, sidomos në kuadrin familjar. Do të jetë mirë që kjo gjë të mbahet shumë parasysh, që do të thotë të mendohesh mirë para se të veprosh, pasi kthimi prapa do jetë më i vështirë nga sa mund të mendosh.

Objektivi i vitit: eksperimentimi me më shumë impulsivitet e me më shumë shpirt përpara mundësive që të shfaqen përpara.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albkosova.tk/
 
HOROSKOPI PER VITIN 2009 PESHORJA AKREPI SHIGJETARI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Bisedë & Argetim :: Argetim & Zbavitje-
Kërce tek: