AlbKosova Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Spanjolli Alonso përfshihet në aksident ajror në Kenia

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ergys
Admin
ergys


Numri i postimeve : 91
Join date : 11/02/2009
Age : 32
Location : ne zemren e fjolles

Spanjolli Alonso përfshihet në aksident ajror në Kenia Empty
MesazhTitulli: Spanjolli Alonso përfshihet në aksident ajror në Kenia   Spanjolli Alonso përfshihet në aksident ajror në Kenia EmptyTue Feb 17, 2009 6:29 pm

Vetëm frikë dhe dëm psikologjik fatmirësisht, përveç avionit personal të dëmtuar.

Kështu është përkufizuar aventura e keqe e spanjollit Fernando Alonso që mbylli pushimet në Kenia, me një aksident ajror që nuk pati pasoja për pilotin e Formula 1, dhe familjen e tij.

Gjithçka ndodhi në aeroportin e qytetit të Malindit. Gjatë një manovre për të gjetur pistën e ngritjes, një krah i charterit të Alonsos është përplasur me një garazh avionësh dhe më pas është shkatërruar.

Shpejtësia e reduktuar gjatë përplasjes, ka evituar probleme edhe për pilotin e avionit, Alberto Fernandez dhe dy familjarë të tjerë të Alonsos. Ky i fundit ishte prej ditësh mik në resortin "Lion in the sun", pak chilometri nga Malindi, që është pronë e Flavio Briatores.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albkosova.tk/
 
Spanjolli Alonso përfshihet në aksident ajror në Kenia
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Sport :: Sporte Motorike-
Kërce tek: