AlbKosova Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 mos harro!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mother of events
Admin
mother of events


Numri i postimeve : 29
Join date : 14/02/2009
Age : 29
Location : n'mars

mos harro!!! Empty
MesazhTitulli: mos harro!!!   mos harro!!! EmptyFri Feb 27, 2009 5:37 pm

Mendo Globalisht, vepro lokalisht.

Më mirë të heshtësh, që të tjerët të dyshojnë se je një idiot,
se sa të flasësh, dhe me atë ta largosh dyshimin.

Lotët janë si diamanti, vështirë ta dijshë se janë origjinale.

Çka sot nuk është e saktë, nesër mund t' jet plotësisht e gabuar

Ofroji njerezve me shume nga sa ata presin, dhe beje kete me kenaqesi.

Mos beso ne gjithcka qe degjon, mos e harxho kohen duke fjetur dhe mos flej aq sa do te doje.

Kur dikujt i thua: 'Une te dua' thuaje sepse e ndjen.

Kur thua: 'Me vjen keq, me fal', shikoji njerezit ne sy.

Beso ne dashurine ne shikim te pare.

Mos u tall me endrrat e te tjereve.

Dashuro thellesisht dhe me pasion. Mund te lendohesh, por kjo eshte menyra e vetme per te jetuar plotesisht.

Edhe nese nuk je dakord, duhet te jesh besnik. Mos ofendo. Mos gjyko askend per shkak te kusherinjve te tij.

Fol ngadale dhe mendo shpejt.

Nese dikush te pyet per dicka qe ti nuk do te pergjigjesh atehere thuaj me buzeqeshje: 'Perse te intereson?'.

Mos harro se dashurite me te medha dhe sukseset me te medha, perfshijne edhe rreziqe.

Mos harro tre gjera:
Respekto vehten
Respekto te tjetret
Je i pergjegjshem per cdo gje qe ben.

Mos lejo qe nje keqkuptim i vogel te shkaterroje nje miqesi te madhe.

Kur veren se ke gabuar, ndreqe ate shpejt.

Pergjigju ne telefon me buzeqeshje, ne menyre qe personi i cili te ka thirrur ta ndjeje buzeqeshjen.

Krijo martese me nje burre/grua qe i pelqen te bisedoje. Ne pleqeri biseda do te kete rendesi me shume se cdo gje tjeter.

Heshtja eshte nganjehere pergjigja me e mire.

Lexo midis rreshtave.

Ndaje dijen tende me te tjeret. Keshtu krijohet pavdekshmeria.

Lutu, ekziston nje force e papershkruar ne lutje.

Mos nderprit kurre dike qe po mundohet te te shprehe respektin.

Mos i fut hundet ne cdo gje.

Mos ji shume kurioz.

Mos harro se dashuria mes dy personave duhet te jete me shume, se nevoja per njeri-tjetrin.

Ndiz nje qiri ne vend qe te shash erresiren.

Te falesh nje armik është shume me e lehte se te falesh nje mik.

Menyra me e shkurter per te realizuar endrrat është te zgjohesh nga gjumi.

Ata qe nuk marin pjese ne zgjidhje, jane nje pjese e problemit.

Ne bote nuk ka rruge me te gjate se ajo mes zemres e mendjes.

Ne lufte vriten me teper ata qe ia mbathin.

Nese doni te arrini sa me lart filloni nga fundi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
mos harro!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Bisedë & Argetim :: Pyetje & Bisedime :: Fjale te Urta-
Kërce tek: