AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Familja e kthen shtepine ne kopsht zoologjik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
GenttoGolD
Admin
avatar

Numri i postimeve : 237
Join date : 10/02/2009
Location : Kosovë/Drenas

MesazhTitulli: Familja e kthen shtepine ne kopsht zoologjik   Mon Feb 23, 2009 9:45 pm

Familja e kthen shtepine ne kopsht zoologjik

Një çift e ka kthyer familjen në kopsht zoologjik. Mark Amey dhe Siouxsie Gillet i morën kafshët nga qendra e strehimit të kafshëve për në shtëpinë me tre dhoma në Bovington, Hertfordshire. Ata duan ta rimodelojnë për të strehuar një shumëllojshmëri kafshësh. Për momentin shtëpia e tyre është gati “të shpërthejë”. Ata kanë 30 gjarpërinj helmues në një dhomë, por edhe 30 akrepa vdekjeprurës, ndërsa breshkat jetojnë në dhomën e ndenjes. Derrkucët jetojnë në kopsht, ndërsa krokodili në pishinë. Brenda në shtëpi gjenden edhe tre iguana, gjashtë tarantula, bufi dhe më shumë se 100 peshq.

Burimi: Tirana Observer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Familja e kthen shtepine ne kopsht zoologjik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Info & Lajmerime :: Kuriozitete-
Kërce tek: