AlbKosova Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Rrefim i shkurte nga Gjuha Franceze

Shko poshtë 
AutoriMesazh
GenttoGolD
Admin
GenttoGolD


Numri i postimeve : 237
Join date : 10/02/2009
Location : Kosovë/Drenas

Rrefim i shkurte nga Gjuha Franceze Empty
MesazhTitulli: Rrefim i shkurte nga Gjuha Franceze   Rrefim i shkurte nga Gjuha Franceze EmptyFri Feb 13, 2009 11:34 pm

Rrefim i shkurte nga Gjuha Franceze


Gjuha frënge (frëngjishtja) është një gjuhë indo-evropiane e familjes së gjuhëve romane,flitet ne Francë,Kanadë,Zvicrë,Beligjikë dhe Luksembur,numri i folësve:
128 milion
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rrefim i shkurte nga Gjuha Franceze
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rrefim i shkurte nga Gjuha Gjermane
» Gjuha Shqipe,origjina e saj
» Naim Frasheri - Gjuha e zemres

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Gjuhët ndërkombëtare :: Gjuhë Franceze-
Kërce tek: