AlbKosova Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 qeshu pak!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mother of events
Admin
mother of events


Numri i postimeve : 29
Join date : 14/02/2009
Age : 29
Location : n'mars

qeshu pak!!! Empty
MesazhTitulli: qeshu pak!!!   qeshu pak!!! EmptyFri Feb 27, 2009 5:30 pm

Pyetje: A mund ta bëjë një grua burrin e saj milioner?
Përgjigje: Po, nëse burri është milardier.

Pyetje: Çila është ngjashemeria ndërmjet gruas dhe mikroskopit?
Përgjigje: Të dy e bëjnë mizzen buall

Pyetje: Cili është ndryshimi midis nje Ore muri dhe nje gruaje llafazane?
Përgjigje: Ora e murit edhe pushon ndonjëherë.

Pyetje: Cili është ndryshimi midis 2 diskutuesve meshkuj e atyre femra?
Përgjigje: Dy burrat diskutojnë për njëri tjetrin, ndërsa 2 gra për një grua te tretë.

-Burrë i zoti është ai qe arrin të fitoje aq sa harxhon gruaja,
ndërsa gruaja e zonja, ajo që arrin te gjejë nje burrë të tillë.

-Për te qenë i lumtur me një burrë duhet ta kuptosh shume dhe ta duash sadopak;
ndërsa, për te jetuar i lumtur me një grua duhet ta duash shumë dhe të mos lodhesh fare ta kuptosh.

- Një burrë i martuar jeton më shumë se një burrë beqar...
por e dëshiron vdekjen më shumë se beqari.

- Një grua kur martohet, shpreson se një ditë burri do t' ndryshojë, por ai - po ai!
- Ndërsa nje burrë kur martohet shpreson që gruaja te mos ndryshoje kurrë - por gratë ndryshojnë.

- Nëse një burrë i hap derën e makinës gruas, te jeni te sigurte qe:
Ose gruaja është e re ose makina.

- Ne vitin e parë te martesës flet burri dëgjon gruaja.
Në të dytin gruaja flet, burri dëgjon.
Në të tretin flasin të dy sa edhe dëgjojne fqinjtë.

- Nëse nje burrë i sapomartuar është i lumtur arsyeja është e qartë.
Nese nje burre i martuar per 10 vjet eshte i lumtur cuditemi...


- "Burri i pamartuar është nje gjysëm, kur martohet tretet fare..."

Mëshkujt mund të pinë, edhe kur s' kan etje.
Femrat mund të flasin, edhe kur s' kan temë.

Talentët gjejnë zgjidhje, gjenitë zbulojnë problemet!Vajti njëri tek zoti dhe po e pyeste per gruan.
- Pse e ke bere kaq te dashur gruan?
i thote burri.
- Qe ju ta doni ate, i pergjigjet zoti
- Pse e keni bere kaq te bukur gruan?
pyet burri.
- Qe ju ta doni ate, vazhdon zoti.
- Pse ju e keni bere kaq budallaqe gruan?
i thotë ai.
- Që ajo t'ju doje juve, ia kthen Zoti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
qeshu pak!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Bisedë & Argetim :: Humore ose vica-
Kërce tek: