AlbKosova Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Adriano shënoi me dorë?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
egzonho
Numri i postimeve : 7
Join date : 17/02/2009

Adriano shënoi me dorë? Empty
MesazhTitulli: Adriano shënoi me dorë?   Adriano shënoi me dorë? EmptyTue Feb 17, 2009 7:30 pm

Adriano shënoi me dorë?

Xhirimet për golin e Adrianos në derbin e të dielës mbrëma të zhvilluar në Giuseppe Meazza, ndërmjet Interit dhe Milanit, do të studiohen nga gjykatësit e sportit, ndërsa të martën pritet të merret një vendim përfundimtar.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, Adriano mund të mungojë në dy ndeshjet e radhës në Serie A, për shkak të golit të shënuar me dorë në përballjen kundër rivalit të qytet Milan, të cilën e fituan zikaltrit me rezultat 2-1.

Në fakt, gjatë të hënës zëvendësprokurori i përgjithshëm Stefano Palazzi ia ka raportuar këtë ‘incident’ gjykatësit të sportit Gianpaolo Tosel, i cili do të vendosë nëse Adriano do të dënohet.

Dënim të ngjashëm kishte marrë Alberto Gilardino, kur kishte shënuar me dorë në ndeshjen Palermo-Fiorentina.

Një pjesë e madhe e vendimit do të bazohet edhe në raportin e gjyqtarit të ndeshjes, Roberto Rosetti. Nëse Rosseti nuk e ka parë ‘incidentin’ atëherë sulmuesi brazilian do të dënohet me dy ndeshje moslojë. Por nëse Rosseti e ka parë prekjen me dorë dhe e ka konsideruar si aksidentale, atëherë mund të mos ketë ndëshkim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Adriano shënoi me dorë?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Sport :: Sporti Nderkombëtar-
Kërce tek: