AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Tragjedi në Free Style, vdes në garë piloti Jeremy Lusk

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ergys
Admin
avatar

Numri i postimeve : 91
Join date : 11/02/2009
Age : 28
Location : ne zemren e fjolles

MesazhTitulli: Tragjedi në Free Style, vdes në garë piloti Jeremy Lusk   Sun Feb 15, 2009 2:56 am

Një lajm i rëndë ka tronditur botën e motorëve dhe në veçanti, kategorinë e sporteve të rrezikshme “free Style” Piloti amerikano-verior Jeremy Lusk ka mbetur në mënyrë tragjike, viktimë e një aksidenti gjatë një aktiviteti botëror të motokrosit në Kosta Rika.

Piloti bëri një gabim gjatë uljes, pas një kërcimi marramendës të tipit "back-flip", dhe kjo i ka kushtuar jetën. Ai u palos në anë të kundërt të trupit dhe pësoi goditje të rënda në kokë.

Pas një gjendjeje koma që zgjati disa orë, piloti amerikano verior Jeremy Lusk ndërroi jetë në spital duke shkaktuar zi në botën e motorëve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albkosova.tk/
 
Tragjedi në Free Style, vdes në garë piloti Jeremy Lusk
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Sport :: Sporte Motorike-
Kërce tek: