AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 doktorti ne spital?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ergys
Admin
avatar

Numri i postimeve : 91
Join date : 11/02/2009
Age : 28
Location : ne zemren e fjolles

MesazhTitulli: doktorti ne spital?   Sun Feb 15, 2009 2:43 am

Askush nuk mund t’u shmanget aksidenteve shtëpiake, qoftë edhe kampioni më i madh i garave të shpejtësisë. Këtë e ka treguar më së miri Valentino Rosi, kampioni absolut i garave me motora.

Pikërisht në prag të provave të Sepangut, Rosi është penguar në shtëpi në momentin kur do të mbyllte tendat dhe ka rënë mbi një tavolinë qelqi, të cilën e ka thyer dhe njëkohësisht ka çarë duar dhe këmbë.

Menjëherë Rosi i është drejtuar spitalit që ndodhet më afër shtëpisë së tij, ku është kuruar. Disa qepje në dorë dhe këmbë, ky është bilanci i aksidentit. Rosi do të niset drejt Malajzisë, ku do të zhvillohen testet e para të sezonit të ri.

Yamaha ka bërë të ditur se dëmtimi i Valentino Rosit nuk është serioz, por akoma ka dyshime për ndikimin e aksidentit në provën që duhet të bëjë italiani.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albkosova.tk/
 
doktorti ne spital?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Sport :: Sporti Nderkombëtar-
Kërce tek: