AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 relaksohu duke qeshur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mother of events
Admin
avatar

Numri i postimeve : 29
Join date : 14/02/2009
Age : 25
Location : n'mars

MesazhTitulli: relaksohu duke qeshur   Fri Feb 27, 2009 5:28 pm

Pse kurrë nuk është luajtur ndeshje futbolistike
në mes të Jamajkes dhe Kolumbise?
-Jamajkasit e kanë tymos krejt barin,kurse Kolumbiasit i
kanë thithur krejt vijat e bardha.

Në det një anglez po bërtet për ndihmë,sepse po fundosej
Help,help
E njeri po i thotë
E jo besa,për ty kishte qënë ma mirë me u pase mësu me notu,sesa me folë anglisht


Vjen burri në shtepi dhe e pyet gruan.
-E dashur, ku jan fëmijët?
-Në gjuhen angleze.
-O.K! where are the children?


Hasa e pyet femren e vet:
- E dashur, a kishe pas qejf të dërgoj në shtëpi me një veturë shumë të madhe me shofer, a?!! .
-Kuptohet i dashur - e gëzuar i thot ajo.
- E po mirë, ketu do ta presim autobusin.

Para se mu ekzekutu i burgosuri ne karriken elektrike ..drejtori i burgut i thote a ki naj dëshire të fundit ...i burgosuri i thotë po ... më mbaj për dore gjatë ekzekutimit


Shkon Hasani për vizitë në spital, kur në
hymje të spitalit i sheh dy mjek duke rrahur një pacient.
- O Doktor, po k'tu njerezit vijnë mu sheru, e jo mi rreh; i thot Hasani.
O shuj bre, se ka 6 muaj qe mundohem me shnosh prej
sarillakut, e ky henez qe tash na ka kallxu që është kinez.


Dy gjyshe bisedojnë për nipërit e tyre.Njera e fillon muhabetin:
-Nipi im totalisht asht ba budall.Tan naten rri para kompjuterit, i bie tastatures edhe i fol monitorit, kurse telefoni non stop asht i zanun. Prej tij sigurisht kurgja nuk do bahet.
Gjyshja tjeter pergjigjet :
-Nipi im do behet Pilot!
-Nga po e din?
-Po, sa her qe hy ne oden e tij, gjithkah shikoj shprica t'inekcioneve, kurse ai me thot,..'gjyshe-gjyshe hajde te fluturojme!''..


- Nje djalosh pyet te atin "Baba, sa kushton te martohesh?".
I jati "Se di bir, unë vazhdoj ta paguaj ende.."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
relaksohu duke qeshur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Bisedë & Argetim :: Humore ose vica-
Kërce tek: