AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Kujtesa e gruas

Shko poshtë 
AutoriMesazh
GenttoGolD
Admin
avatar

Numri i postimeve : 237
Join date : 10/02/2009
Location : Kosovë/Drenas

MesazhTitulli: Kujtesa e gruas   Tue Feb 24, 2009 10:41 am

Kujtesa e gruas

Burre e grua po diskutonin per te ardhurat e pakta dhe vendosen qe burri te niset emigrant.Gjithashtu i dhane besen njeri-tjetri qe nuk do tradhetonin.mirpo sa u nis burri,gruaja pa cpa ja nisi punes me kete mundej.Kurse burri qyqari punonte pa pushim se kish gruan ne shtepi.pas 6 muajsh burrit i shkon keq mendja dhe shkon me njeren mirpo sa nisi ate muhabet burrit ju kujtua gruaja dhe e la pergjysme e me ndjenjen e fajit niset per ne shqiperi.Ju hodh gruas ne qaf e mori vec i i thot se kish bere nje gabim te madh dhe nis i tregon-o grua un sa nisa te tradhtoj mu kujtove ti dhe u cova.gruaja-edhe un o burre te kujtova po me kish hipur siper ai tjetri e su cova dot,ca te bej un e shkreta sikur doja..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kujtesa e gruas
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Bisedë & Argetim :: Humore ose vica-
Kërce tek: