AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 disa arsye per të qeshur:)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mother of events
Admin
avatar

Numri i postimeve : 29
Join date : 14/02/2009
Age : 25
Location : n'mars

MesazhTitulli: disa arsye per të qeshur:)   Tue Feb 24, 2009 1:03 am

Në një local fshati:
-Çfarë keni për të ngrënë?
-Grosh!
-s’paskeni ndonjë gjë tjetër?
-Kemi :zgjidh e merr,o ha ,o dil jashtë!


Në orën e gjuhës :
-Më thuaj, Beni ,si bën koha e ardhme e foljes ‘’vjedh’’?
-Do të futem në burg!


Ai dhe ajo po bisedojnë :
-Dikur më doje aq shumë sa më thoje se do jetoje më mua në ferr!
-Ashtu është, moj grua.Dëshira më është realizuar!


Telefonata
-Alo shtëpija Beqiri?Është zoti beqiri në shtepi?
-Jo babi nuk është në shtepi.
-Po zonja beqiri?
-As mami nuk është në shtepi .Jam vetëm me motrën.
-Atehere ma kalo motrën të lutem.
-Pas disa minutash pritje,djali kthehet në telefoni.
-Zoteri ,më vjen keq po nuk mund të të kaloj motrën ,provova deri tani dhe nuk e nxjerr dot nga djepi.


Një gruaje I kishte humbur burri dhe për këtë shkon në polici:
-Mos u merzit ,do ta gjemë.Tani më thoni a ka ndonjë shenjë të veqantë burri juaj?
-Jo ska ,po kur të gjendet,do ta ketë!


Një grua në recepsion pyet :
-A është I lirë drejtori?
-Po moj,për keso bukuroshesh gjithmonë është I lirë.
-Atehere thuaj që po e pret gruaja!


Studenti I shkencave natyrore bën eksperiment me një plesht.
E merr pleshtin dhe e ve në një tavolinë .Pleshti kërcen.
Pastaj ia pret këmben dhe e urdhëron:
-Hajt kërce prapë!
Por pleshti nuk kërcen.Pastaj student e shkruan përfundimin:
-Kur pleshtit I pritet këmba ,ai shurdhohet!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
GenttoGolD
Admin
avatar

Numri i postimeve : 237
Join date : 10/02/2009
Location : Kosovë/Drenas

MesazhTitulli: Re: disa arsye per të qeshur:)   Tue Feb 24, 2009 10:06 am

hahahhahhh shume interesan t:D
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ergys
Admin
avatar

Numri i postimeve : 91
Join date : 11/02/2009
Age : 28
Location : ne zemren e fjolles

MesazhTitulli: Re: disa arsye per të qeshur:)   Wed Feb 25, 2009 3:53 pm

Po vazhdoj une me ca te tjera nese nuk e keni bezdi.
Dy pleshta pasi kishin pire ne nje lokal i thote njeri shokut te tij:
-Hej marin ndonje qen rruges per ne shtepi apo ikim ne kembe

Nje dite nje peshkatar po gjuante peshke ne buze te lumit . peshkatari nuk degjonte mite nga veshet. aty kaloi nje udhetar qe nuk degjonte mire as ky nga veshet. dhe udhetari per muhabet e pyet:
-Hej po gjuan peshke a?
I PERGJIGJET PESHKATARI
Jo jo po gjuaj peshk
- I pergjigjet prape udhetari
EEEEE une thashe mos po gjuaje peshk.

Nje bionde vete nudo ne nje restorant dhe porosit nje birre kamarieri hutohet dhe shikon i habitur bjonden.Bjondja i thote:
-E cke s ke pare femer nudo ?
Ja kthen kamarieri:
-Jo kam pare po u habita ngaqe po mendoja po leket ku i ke futur?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albkosova.tk/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: disa arsye per të qeshur:)   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
disa arsye per të qeshur:)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Bisedë & Argetim :: Humore ose vica-
Kërce tek: