AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Shkretetira

Shko poshtë 
AutoriMesazh
GenttoGolD
Admin
avatar

Numri i postimeve : 237
Join date : 10/02/2009
Location : Kosovë/Drenas

MesazhTitulli: Shkretetira   Mon Feb 23, 2009 9:55 pm

Shkretetira

nje shqiptar dhe nje grek kishin mbetur ne shkretetire dhe ishin shume te etur.gjate ruges greku mendonte:ah sikur te gjej nje qyp me florinj.dhe si per cudi e gjeti.shqiptari ju lut qe ti ndanin bashke po greku nuk pranoi.ghate ruges shqiptari mendonte:ah sikur te gjej nje shishe me uje.si per cudi dhe ky e gjeti shishen me uje.greku ju lut qe ti jepte pak uje po shqiptari ja ktheu:te jap po kushton shtrenjt.nje shishe uje kushton nje qyp me florinj. po si shume shtrenjt i thote greku.po ti bjeri njehere rreth e rotull tregut po gjete me lire merre i thote shqiptari.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shkretetira
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Bisedë & Argetim :: Humore ose vica-
Kërce tek: