AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Partia Enverit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
GenttoGolD
Admin
avatar

Numri i postimeve : 237
Join date : 10/02/2009
Location : Kosovë/Drenas

MesazhTitulli: Partia Enverit   Fri Feb 20, 2009 10:30 pm

Partia Enverit

Cohu popull t'therret Atdheu
Bac Enveri na genjeu

Na mashtroi ky qafiri

Na tha do hame me luge floriri

Cohu popull erdhi casti

te shpetosh nga pederasti

Kur don buke e qan si femija

duhet te thuash "rrofte partia"

Kur don mish e s'te pelqen gjiza

me krahe hapur te pret Bulqiza

Kur larg qofte s'te pelqen talloni

te pret burgu e rajoni

Po t'lexosh se c'thote gazeta

te vjen me plase e te nxihet jeta

u festu me madheshti

10 korriku, Viti i Ri

C'jan mor shoke keto festa t'kota

Me caraca e karrota

Kur e dime se madheshtia

eshte te mishi e rakia ?

Kohet e fundit zgjati floket

Ky vampir qe hante shoket

Me Qemalin e filloi

Fort mbas zverkut e kafshoi

Diten tjeter per cudi

qante pisi si femije

C'ke Enver - i thote Nexhmija

mbaje veten behu trim

ka rendesi te rroje Partia

mos e qaj dashnorin tim

Kalojne vitet dhe perbindshi
qe jeton me mish njeriu

si skifteri qe ha pulat

turret te Bedri Spahiu

Delegatet gjate seances

Kthenin syte nga presidiumi

Vec Enverit qe po fliste

Gjith Byrone e kish zene gjumi

Si macok gerhiste Pilo

Rita shtrire ne krahun tjeter

Pak me lart po fle Adili

jarget i kullojne ne leter

Pilo ecte me parimin

larg o zot nga ***** ime

mbylle gojen rri degjo

Kush nuk flet nuk ben gabime !

Pa keqkuptime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Partia Enverit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Bisedë & Argetim :: Humore ose vica-
Kërce tek: