AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Detyre e shtire

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ar2yy
vip
avatar

Numri i postimeve : 55
Join date : 13/02/2009
Location : Kosovë/Drenas

MesazhTitulli: Detyre e shtire   Fri Feb 13, 2009 11:15 pm

Në një tubim ndërkombëtarë janë tubuar një grup spanjoll, fin-landez,
mongol dhe vietnamez, gjithsejt 21.Pesë nga këta flasin
spanjolishten,14 flasin gjuhën finlandeze, 14 gjuhën mongole dhe
10gjuhën vietnameze.Një spanjoll flet vetëm gjuhën e vet.Dy finlandez
flasin mongolishten dhe vietnamishten, por nuk flasin spanjolisht.Nga
të mbeturit askush nuk flet më shumëse dy gjuhë.Tetë vetë flasin
finlandishten dhe mongolishten.
Sa spanjoll flasin vietnamishten?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.AlbKosova.TK
 
Detyre e shtire
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Te mësojmë me shume :: Matematikë-
Kërce tek: