AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Eliza Hoxha - Per ata qe sjane

Shko poshtë 
AutoriMesazh
GenttoGolD
Admin
avatar

Numri i postimeve : 237
Join date : 10/02/2009
Location : Kosovë/Drenas

MesazhTitulli: Eliza Hoxha - Per ata qe sjane   Thu Feb 19, 2009 7:06 pm

Eliza Hoxha - Per ata qe sjane

Sa letra shkrova pa adrese ku ti dergoj
sa shume dite kaluan sa shume malle dhe lot qe spushojne
i gjalle a i vdekur asgje me un nuk di
por brenda meje ti, ende frymon qdo dite

rrefen nje nene,rrefen dhe nje grua e nje femije
o sa shume po lutem edhe un po lutem tani
per ata qe sjane te humbur diku ne pafund
rrefen edhe kjo kenge
pa force qe te bej me shume

asgje nuk kerkoj ky ankth tme leshoj
jam lodhur ne pritje por smund te heq dore
veq vendin ta di ku prehesh ti
kurr dhembje nuk do tme pushoj
ne fund dhe un do ndjehem e lire

asgje ska kuptim as kjo pritje qe me shkatrroje
dhembjen se ndalojn as kto vargje qe i kengoj
gjithnje refuzoj te mendoj se ti me nuk je
e si un te besoj kur peng i ksaj ndjenje kam mbet
te gjitha mi morre, nga vetja ime ti
e un tani pres, te pakten veq diqka nga ti
e humbur ne jete me shpresen se do vish
bashk me shume te tjere un ende besoj vertet

asgje nuk kerkoj ky ankth tme leshoj
jam lodhur ne pritje por smund te heq dore
veq vendin ta di ku prehesh ti
kurr dhembje nuk do tme pushoj

asgje nuk kerkoj ky ankth tme leshoj
veq vendin ta di se ku prehesh ti

te gjithve sa shume na mungojne

asgje nuk kerkoj ky ankth tme leshoj
jam lodhur ne pritje por smund te heq dore
veq vendin ta di se ku prehesh ti
kurr dhembje nuk do tme pushoj
ne fund dhe un do ndjehem e lire

asgje nuk kerkoj ky ankth tme leshoj
veq vendin ta di se ku prehesh ti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Eliza Hoxha - Per ata qe sjane
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Movies & Muzikë :: Tekste këngesh-
Kërce tek: