AlbKosova Forum

www.VetemSport.TK
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Ne oren e biologjise

Shko poshtë 
AutoriMesazh
GenttoGolD
Admin
avatar

Numri i postimeve : 237
Join date : 10/02/2009
Location : Kosovë/Drenas

MesazhTitulli: Ne oren e biologjise   Thu Feb 19, 2009 7:02 pm

Ne oren e biologjise

Ne oren e biologjise mesuesja i pyet nxenesit…Cfare roli ka zemra ne trupin e njeriut?…Nxenesit me te mire te klases cohen the flasin…Zemra eshte organi kryesor i organizmit pa te nuk mund te jetojme…Cohet tjetri the thot,ne zember jane te lidhur te gjitha venet e trupit…Ngrihet tjetri the thot zemra ka kete ka ate edhe keshtu me radhe…Njeri nga fundi i bankes qe nuk eshte ngritur asnjehere ne oren e mesimit ngrihet dhe thote…Mesues zemra ka kembe. Mesuesja i thot jo me mesuesen si zemra ka kembe…Po po mesuese, e degjova mbreme babin duke thene zemer ngrej kembet…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ne oren e biologjise
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbKosova Forum :: Bisedë & Argetim :: Humore ose vica-
Kërce tek: